سه شنبه 08 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
فلاور باکس
انواع فلاور باکس
آوریل 5, 2022
طراحی های جذاب برای پله چوبی دوبلکس
آوریل 9, 2022

آشنایی با مدل های مختلف نرده چوبی

نرده چوبی

نرده های چوبی ظاهری کلاسیک دارند، به این معنی که هرگز از مد نمی افتند. آنها چندین مزیت دارند که آنها را به انتخابی محبوب برای صاحبان خانه تبدیل می کند که به دنبال به روز رسانی راه پله خود هستند:

 • نصب آسان
  می تواند چندین رنگ از جمله لکه ها، روغن های موم و رنگ را بپوشاند
  محدوده قیمت بسته به نوع چوب
  بادوام، به خصوص چوب سخت
  موجود در انواع چوب و سبک های مختلف
  با مواد دیگر مانند فلز و شیشه به خوبی کار می کند

انواع نرده چوبی

بلوط و کاج دو نوع از محبوب‌ترین نرده‌های چوبی هستند و از نظر قیمت و دوام در انتهای مقیاس قرار دارند.

بلوط چوب سختی با دوام بالایی دارد و بنابراین می تواند گرانتر باشد.
کاج یک چوب نرم است که دوام کمتری دارد اما بسیار مقرون به صرفه است.
شما می توانید با مطالعه راهنمای ما در مورد تفاوت بین چوب سخت و چوب نرم و مزایای هر دو بیشتر بدانید: کدام یک برای قطعات پله چوبی شما بهتر است؟

نرده های بلوط

بلوط می تواند یک راه پله را زیبا جلوه دهد، اما نرده بلوط جامد می تواند گران باشد. می‌توانید با ترکیب نرده‌ای از چوب بلوط با پایه‌های نوین سفید و دوک‌ها، بدون اینکه به سبک خود آسیبی وارد کنید، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید تا توهم نرده بلوط جامد را ایجاد کنید. قطعات راه پله سفید رنگ از توس یا صنوبر ساخته شده اند، بنابراین نسبت به بلوط مقرون به صرفه تر هستند. می توانید یک نرده چوبی بلوط نصب شده مانند نرده چوبی را به راه پله خود اضافه کنید تا ظاهر را کامل کنید.

نرده های شوکران

نرده های شوکران شبیه کاج هستند، اما این چوب نرم دوام بیشتری دارد و دانه ای یکنواخت و بدون گره دارد.

اجرای نرده چوبی

نرده های گردویی

نرده های گردویی بسیار تیره هستند و رنگ غنی این چوب سخت باعث می شود تا هر راهرویی لوکس و چشمگیر باشد. باز هم، اگر به دنبال راهی برای شیک‌تر نشان دادن نرده‌ای هستید، می‌توانید نرده‌ای گردویی را با دوک‌های آماده‌شده سفید ترکیب کنید تا با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر، ظاهری باکیفیت به آن ببخشید. کنتراست قابل توجه بین چوب گردو تیره و دوک های سفید به ویژه چشم نواز است.

نرده های خاکستری
خاکستر گزینه دیگری برای نرده چوبی سخت است – دانه نزدیک چوب آن را برای ایجاد نرده های محکم ایده آل می کند. خاکستر یک چوب بسیار روشن به رنگ است، بنابراین می تواند به روشن شدن راهروهای تاریک کمک کند و با پانل های شیشه ای فوق العاده کار می کند.

نرده چوبی به همراهی با شیشه

این نرده‌ها بیشتر زاویه‌دار هستند و دارای شیاری هستند که پانل‌های شیشه‌ای در آن تعبیه شده‌اند، یا بدون شیار هستند و طوری طراحی شده‌اند که براکت‌هایی روی آن‌ها تعبیه شده است،

اگر نرده چوبی گردتری را ترجیح می دهید، طیف فیوژن ریچارد باربیج گرمای نرده چوبی بلوط، چوب سخت تیره یا گردو را با شیشه های امروزی ترکیب می کند.

اگر به دنبال نرده‌ای می‌گردید که همسطح دیوار باشد، یک نرده گوش خوک را در نظر بگیرید. این نرده های چوبی نیازی به براکت ندارند و در عوض مستقیماً روی دیوار نصب می شوند و با پیچ در جای خود محکم می شوند. سپس می‌توانید سوراخ‌های پیچ را با گلوله‌های متقاطع مخروطی (گلوله‌های کوچک چوبی که برای پر کردن سوراخ‌های مته روی چوب طراحی شده‌اند) پر کنید و انتهای گلوله را یکبار در محل خود سنباده بزنید تا سطح صافی داشته باشد.

اگر راه پله باریکی دارید که به دیوار نزدیک می شود، نرده های گوش خوک انتخاب خوبی هستند.

نرده های ماپستیک چوبی

این نرده ها به دلیل شباهت به دسته های بلند و گرد چوبی به این نام خوانده می شوند. با این حال، این نام کمی گمراه کننده است زیرا این نرده ها کاملاً دایره ای نیستند و در عوض دارای یک کف صاف برای اتصال براکت ها هستند. نرده‌های ماپستیک در چندین نوع مختلف چوبی موجود هستند و به شما امکان می‌دهند روکش تزئینی‌تری داشته باشند، زیرا می‌توانید اتصالاتی مانند درپوش انتهایی و براکت‌ها را برای شخصی‌سازی نرده اضافه کنید.

در اینجا می توانید طیف وسیعی از درپوش های تزئینی برای نرده ها را مشاهده کنید.

نرده چوبی

ترمیم نرده های چوبی

اکثر نرده‌های چوبی ناتمام عرضه می‌شوند، که به شما فرصتی عالی برای انتخاب لکه یا لاک عالی می‌دهد تا زیبایی طبیعی چوب را نشان دهد و از خشک شدن چوب جلوگیری کند. از طرف دیگر، می توانید نرده های خود را با رنگی پر جنب و جوش رنگ کنید تا سبک شخصی خود را نشان دهید. می توانید نرده چوبی خود را ناتمام رها کنید، اما استفاده از روغن، موم و/یا لاک، لایه ای از محافظت در برابر روغن های طبیعی روی دست افراد ایجاد می کند که می تواند چوب را تغییر رنگ دهد.

روغن موم سخت

در جکسون توصیه می کنیم روغن تریتکس هارد وکس را روی نرده های چوبی بمالید که به سرعت خشک می شوند و سفت می شوند. روغن‌های موم سخت حاوی ترکیبی از روغن‌ها و موم‌هایی هستند که برای محافظت از چوب از جمله روغن بذر کتان، روغن آفتابگردان و موم زنبور عسل طراحی شده‌اند. استفاده از روغن موم سخت نرده های چوبی را در برابر لکه مقاوم می کند و سطحی صاف و دوست داشتنی به سطح می دهد.

روغن

اگر روش سنتی تری را برای درمان چوب ترجیح می دهید، می توانید دو یا سه لایه روغن بذر کتان یا ساج بمالید و سپس یک لایه موم بمالید. روغن دانمارکی مخلوطی از روغن و لاک است، بنابراین از روغن معمولی مقاوم‌تر است، اما به اندازه روغن موم سخت مقاوم‌تر نیست.

موم

واکس‌های تکمیلی به نرده‌های چوبی سطحی فوق‌العاده صاف می‌دهند و یک لایه محافظ اضافی به چوب اضافه می‌کنند. موم را می توان به راحتی در صورت نیاز و در صورت نیاز مجدداً اعمال کرد، بدون نیاز به کندن نرده. ممکن است بخواهید بعد از روغن کاری روی نرده خود یک لایه موم بزنید تا درخشندگی به آن بدهید.

لاک زدن

لاک حاوی رزین، روغن خشک کن و یک تینر برای ایجاد یک پوشش شفاف روی چوب است. می‌توانید آن را بعد از روغن‌کاری نرده‌ها روی آن بمالید و پس از خشک شدن، لاک در برابر ریختن آن محافظت می‌کند. نقطه ضعف لاک این است که می تواند اضافه کار را کسل کننده کند و استفاده از آن دشوار است و حباب های هوا یک مشکل رایج است.

لکه دار کردن

اگر می‌خواهید ظاهر نرده چوبی‌تان را با دوک‌های موجود، پایه‌های نوین و آج‌های پله‌ها و بالابرها مطابقت دهید، باید قبل از پردازش چوب، لکه‌ای بزنید. شما باید قبل از اعمال لکه روی نرده های چوب نرم، مانند کاج، یک لایه سیلر سنباده بزنید زیرا چوب نرم خیلی یکنواخت لکه نمی کند.

تطبیق رنگ چوب ممکن است مشکل باشد، بنابراین از یک گلدان تستر استفاده کنید تا مقدار کمی را به قسمت زیرین نرده بمالید و اجازه دهید خشک شود تا بتوانید تصور دقیقی از رنگ داشته باشید.

هنگامی که از رنگ راضی بودید، می توانید لکه را روی بقیه نرده ها بمالید و اجازه دهید قبل از اینکه چوب را با لاک بپوشانید خشک شود. رنگ‌آمیزی چوب به سادگی رنگ چوب را تغییر می‌دهد و هیچ محافظتی ایجاد نمی‌کند، بنابراین باید چوب را با موم یا لاک بپوشانید.

نحوه تمیز کردن نرده چوبی

با تمیز کردن سطح آن با دستمال مرطوب می توانید به راحتی روغن و کثیفی را از نرده چوبی پاک کنید. اگر دستمال مرطوب بچه همه کثیفی ها را از بین نمی برد، پارچه ای را به مقدار مساوی آب و سرکه آغشته کنید تا کثیفی های سرسخت پاک شود، سپس با یک پارچه تمیز و مرطوب، باقیمانده آن را پاک کنید.

روش دیگر، از پارچه ای آغشته به محلول مایع شوینده و آب گرم برای تمیز کردن نرده استفاده کنید.

اگر نرده شما دارای روکش مومی است، می توانید پس از تمیز کردن آن یک لایه موم دیگر بمالید تا درخشندگی دوست داشتنی به آن ببخشید.

برای سفارش انواع نرده چوبی راه پله، پله چوبی و پله چوبی دوبلکس می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629