یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
09127393629
Azhman_group.co
o

نرده چوبی

کاربرد نرده چوبی

آیا می دانید نرده چوبی چه کاربرد هایی دارد؟ نرده ها می توانند از جنس فلزی، چوبی، وینیل و …. باشند.

گروه مهندسی آزمان گروه علاوه بر ساخت نرده چوبی سایر موارد از قبیل پله چوبی دوبلکس و پله چوبی ساده را  با مناسب ترین قیمت انجام می دهند.

در اینجا قصد داریم تا اطلاعاتی در خصوص نرده چوبی در اختیارتان قرار دهیم. تا با خصوصیات آن بیشتر آشنا شوید.

نرده چوبی به دلیل اینکه از جنس طبیعت ساخته شده است،بسیار مورد توجه طراحان واقع میشود و در بیشتر مواقع اولین انتخاب آنها برای پله استفاده از پله چوبیست

در واقع استفاده از پله چوبی در هر نوع معماری بسیار ارزشمند است.

چه بخواهید یک فضای اداری را به سبک مدرن طراحی کنید یا قصد داشته باشید دکوراسیون یک خانه مسکونی را به سبک سنتی طراحی کنید در هر دو صورت پله چوبی بهترین انتخاب است.

و البته باید بگوییم نوع مناسب نرده ای که انتخاب میکنیم باعث جذابیت بیشتری در معماری و دکوراسیون ما میشود.

نرده ها تنوع بسیار بالایی در ظاهر و جنس دارند، و یکی از مهمترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد جنس مواد اولیه استفاده شده در ساخت پله هاست.

در اکثر مواقع،نرده ها را به عنوان یک وسیله ای برای ایمن سازی پله ها نصب و استفاده میکنند، علاوه بر این ویژگی، دارای زیبایی نیز هستند.

نرده ها بسیار کاربردی هستند و باعث میشوند که راحت تر بتوان پله ها را طی کرد.

نرده چوبی به طور همزمان هم به هدف ایمنی و هم به هدف زیبایی عمل می کند.

چوب در هر دکوراسیون داخلی از جایگاه اجتناب ناپذیری برخوردار است و به همین دلیل ، استفاده از آن همچنان نسبت به دیگر نرده های مدرن ساخته شده از شیشه یا سنگ ترجیح داده می شود.

در استفاده از آن ها مزایای بی شماری وجود دارد که باعث محبوبیت بیشتر آنها می شود.

استفاده از نرده های چوبی مناسب محیط هایی است که در آن از وسایل زیادی استفاده نشده است. ،در واقع محیط آن خلوت تر است. و به عنوان یک انتخاب  مقرون به صرفه ای که دارای نصب آسان و ارزان است بهترین انتخاب است.

نرده

مزیت های استفاده از نرده چوبی

شاید ظریف ترین و بی نظیر ترین انتخاب انواع نرده، نرده چوبی با کیفیت و با دوام باشد و بتواند ضمن نمایش زیبایی کلاسیک فوق العاده، مقاومت و دوام بالایی در طی  گذر زمان داشته باشد. 

زیبایی بیشتر دکوراسیون

در هر نوع دکوراسیون منزل،استفاده از چوب چشم ها را مینوازد و قطعا بهترین انتخاب است،در مورد انتخاب و استفاده از نرده های چوبی نیز این مساله صدق میکند.

نمای سلطنتی و طبیعی نرده های چوبی بسیار جذاب است. همچنین ممکن است چوب را با رنگی مطابق با فضای محیط خود انتخاب کنید.

صرفنظر از اینکه آن محیطی که قصد تغییر دکوراسیون آن را دارید یک محیط  اداری باشد یا یک خانه، انتخاب طرح و رنگ مناسب تضمین می کند که دکوراسیون شما بسیار بی نقص و با کیفیت باشد.

سازگاری بالا

هنگام ساخت شاهکارهای معماری، طرح ها مهم هستند. نرده های چوبی در چندین طرح مختلف موجود هستند اما اگر به دنبال ظاهری منحصر به فرد هستید، ایجاد آسانسورهای سفارشی نیز آسان است.

مجموعه گسترده ای از تخته های چوبی،شکل ظاهری خاکی و الگویی منحصر به فرد در صورت استفاده درست، مطمئناً محیط ساختمان را به بهترین شکل تغییر میدهد.

ماندگاری بالا

چوب هرگز پیر نمی شود. ثابت شده است که هر ساختار چوبی در صورت نگهداری صحیح از عمر طولانی تری برخوردار است. به همین دلایل، انتخاب آن ارزش قیمتی که برای آن پرداخت میکنید را دارد.

قیمت معقول

قیمت نرده های چوبی ممکن است کمی بیشتر از نرده هایی باشد که از جنس استنلس استیل هستند و در مقایسه با نرده های سنگی، نرده های چوبی ارزان تر هستند.

برای معماری های سنتی، نرده های چوبی یا سنگی بیشترین انتخاب را دارند و با توجه به مقرون به صرفه بودن و درخشش و زیبایی چوب،همیشه نرده های چوبی بهترین گزینه هستند.

وزن سبک

نرده های چوبی وزن کمتری نسبت به نمونه هایی که از بتون و سنگ ساخته شده اند دارند. این نقش مهمی در اطمینان از دوام ساخت و ساز دارد زیرا فشار کمتری بر سازه وارد می کند.

نکاتی در مورد نگهداری و رسیدگی به نرده چوبی

در صورتی که از نردهای چوبی استفاده میکنید،می توانید خسارت های جزئی را اصلاح کنید. یک خراش یا یک دندانه کوچک را می توان دوباره جلا داد تا ظاهر پله ها مانند روز اول عوض شود.

اگر میخواهید به طور مداوم مجبور نباشید تا پله های خود را تعمیر کنید حتما آنها را به طور منظم تمیز کنید،و مواردی که به شما گفته میشود را برای نگه داری از آنها استفاده کنید.

نرده های چوبی خود را علاوه بر تمیز کردن،مجدداً پاک کنید و از روغن مخصوص آن استفاده کنید. حتما موارد استفاده از روغن ها را بخوانید و به نکاتی که سازنده به شما میکند توجه کنید.

برای نرده های چوبی خارجی،باید سالیانه هزینه ای را صرف نگه داری آنها بکنید.

شما میتوانید با استفاده از موم عسل و سایر روغن های طبیعی جلا دهنده سطح پله های خود را جلا دهید.

در صورت داشتن نرده چوبی رنگی، نرده چوبی خود را با استفاده از محلول آب و صابون ملایم تمیز کنید. همچنین دقت کنید که اجازه ندهید محلول بیش از چند دقیقه روی سطح بماند.

بهتر است پس از آنکه سطح پله ها را محلول آب و صابون پاک کردید با استفاده از یک پارچه تمیز و نم دار آن جا را کاملا تمیز و سپس خشک کنید.

برخی محصولات جلا دهنده که بوی خوبی هم دارند میتوانید برای جلا دادن سطح پله استفاده کنید.

برای آنکه بتوانید از پله های خود در سالیان زیادی استفاده کنید بدون آنکه آسیبی ببینند باید نکاتی را که در بالا گفتیم را مورد توجه قرار دهید و حداقل سالی یک بار آنرا اجرا کنید.

نرده چوبی

نصاب نرده چوبی

نصب نرده چوبی کار پیچیده ای نیست اما به مهارت نیاز دارد و لازم است تا حتما متخصص مربوطه این کار را انجام دهد.

 ریل پایین دارای سوراخ هایی است که در فواصل زمانی مشخص سوراخ شده و در انتهای نرده، با میخ های مخصوص وصل می شود.

ریل بالا دارای کانالی است که انتهای مربع نرده را دریافت می کند. تکه های کوچکی از چوب، به نام فیله، بین نرده ها در بالا نصب می شوند تا پایان یافته و ثبات نرده ها را فراهم کنند.

فاصله بین ارسال های جدید را اندازه بگیرید. در اندازه گیری، با استفاده از اره میتر، ریل پایین و نرده را برش دهید.

ریل پایین را بین دو پایه جدید قرار داده و محکم به پایین ضربه بزنید. با استفاده از یک مته ۳/۱۶ اینچی و یک مته  درایور از طریق پست جدید استفاده کنید. با استفاده از یک بیت ۱/۲ اینچی ، سوراخ را تا عمق ۱ اینچ خنثی کنید.

۳ پیچ ۱/۲ اینچی را داخل سوراخ ها قرار دهید و آنها را محکم در داخل محفظه قرار دهید تا ریل پایین را به پایه های نیول محکم کنید.

چسب را داخل سوراخ قرار دهید.

دکمه مبلمان چوبی ۱/۲ اینچ را درون سوراخ قرار دهید و با استفاده از چکش روی آن را محکم بزنید.

چسب را در سوراخ های ریل پایین قرار دهید که رولپلاک های پایین نرده ها را دریافت می کند. نرده ها را یکی درون سوراخ ها قرار دهید و میله را از پایین در سوراخ ها قرار دهید.

تولید نرده چوبی

وقتی صحبت از راه پله های چوبی می شود، لازم است تا به خوبی در انتهاب طرح و تولید نرده چوبی دقت کنید. در صورت لزوم، از ابزار پیشرفته اسکن سه بعدی برای مهندسی معکوس نرده و نرده استفاده می شود.

در این فناوری سرمایه گذاری شده است تا امکان ایجاد و ساخت پیچیده ترین نرده های دستی چوبی را بدهد.

تولید کننده نرده چوبی اغلب اسپیندل های فولادی را با یک “هسته اصلی” ساخته می شود که برای اندازه گیری آنها با دقت از اسکنر دیجیتال خود استفاده خواهند کرد.

 استفاده از این اسکنر سه بعدی به تیم طراحی این امکان را می دهد تا یک مدل سه بعدی از نرده (چه از نوع شیشه، فولاد و چه از الوار) ایجاد کند و سپس قسمت زیرین نرده چوبی را تنظیم کند تا کاملاً مطابقت داشته باشد.

در صورت نیاز به نصب اسپیندل ها، اسکنر دیجیتال ما همچنین از پله های کامل نقشه برداری می کند تا بتوانیم پایه را کامل طراحی و نصب کنیم. این فرایند روی پله های چوبی و همچنین راه پله های سنگی و پله های بتونی کار می کند.

نقشه برداری سه بعدی بسیار دقیق انجام می شود.

ساخت نرده چوبی با استفاده از پیشرفته ترین نرم افزار CAD و سیستم های CAM بالاترین کیفیت نتایج را برای اندازه گیری پروژه های هندریل در هر یک ایجاد می کند. تیم طراحی باید بسیار حرفه ای عمل کند.

از استودیوی طراحی داخلی ، تیم می تواند نقشه های فنی، عکس های واقع گرایانه و راهنماهای نصب را به اشتراک بگذارد تا قبل از ساخته شدن بدانید که چه تحویل می گیرید.

نرده چوبی

قیمت رنگ نرده چوبی

قیمت این نوع نرده ها به فاکتور های متعددی بستگی دارد. یکی از مهم ترین این فاکتور ها کیفیت رنگ می باشد.

رنگ نرده چوبی یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که در زیبایی و جذابیت نرده ها بسیار موثر است.

قیمت رنگ این نوع نرده ها بسیار متفاوت می باشد. با توجه به برند و همچنین متراژ نرده می توان گفت که قیمت رنگ نیز متفاوت است.

به طور میانگین در کشور های دیگر قیمت رنگ ۴٫۵۰ تا ۸ دلار برای هر متر مربع می باشد.

برای اطلاع دقیق از قیمت رنگ نرده های چوبی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آموزش رنگ زدن نرده چوبی

برای کسانی که می خواهند خودشان پله ها و نرده های چوبی را رنگ کنند، دانستن نحوه لکه گیری نرده های راه پله یا آج های چوبی دانش مفیدی خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که کار به خوبی انجام شده است.

انجام یک پروژه مانند این خود باعث می شود که هزینه های زیادی را صرف هزینه های حرفه ای برای انجام همان کار کنید. اگر شما حداقل تا حدی با کار ابزار تجربه دارید و از انجام کارهای شخصی خود لذت می برید، یادگیری نحوه رنگ زدن نرده های راه پله یا آج ها می تواند باشد.

رنگ زدن چوب می تواند ساده باشد. تهیه مواد و ابزار مناسب برای انجام چنین پروژه ای بسیار مهم است.

برای یادگیری برخی از نکات مهم ما در مورد یادگیری لکه گیری نرده های راه پله و چوب ها، به مطالعه ادامه دهید:

  • قدم اول

 اگرچه به نظر می رسد لکه گیری آسان تر از رنگ زدن است، لازم است به یاد داشته باشید که رنگ زدن یک روش دائمی برای رنگ چوب است.

این بدان معنی است که روی هر چیزی که لمس کند نیز دائمی است نه فقط چوب.

می توانید حتی از وسایل محافظتی از جمله دستکش و لباس های قدیمی استفاده کنید.

همچنین، حتماً این پروژه را روی یک سطح پوشیده یا در فضای باز که جریان هوا زیادی دارد انجام دهید تا از سردرد یا بدتر از آن بخارات رنگ جلوگیری کند.

رنگ پر از مواد شیمیایی قوی است که در صورت لمس، بلع یا استنشاق می تواند خطرناک باشد.

  • مرحله دوم

بنابراین، مطمئن شوید که از نوع مناسب رنگ استفاده می کنید تا با نوع چوبی که برای پروژه راه پله خود استفاده می کنید، سازگار باشید.

 بعضی از انواع چوب ها نسبت به نوع دیگر متفاوت است.

از محدوده سایه رنگی متناسب با قسمت های راه پله چوبی که با سایر قسمت های راه پله رنگ می کنید و همچنین با سایر ویژگی های خانه خود مطابقت دارد، استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر رنگ دکوراسیون، رنگ دیوار و سایر ویژگی های خانه مانند مبلمان روشن تر است، یک رنگ چوب روشن تر انتخاب کنید.

اگر ویژگی های خانه شما تیره تر است، با یک رنگ چوب تیره تر همراه شوید. گاهی اوقات تغییر سایه ها می تواند به عنوان قطعه ای برای خانه استفاده شود، اما رنگ ها نباید با هم تداخل داشته باشند.

  • مرحله سوم

پس از آماده شدن برای رنگ کاری، قبل از استفاده از رنگ بر روی قسمت های راه پله چوب، با رنگ گیری یک تکه نمونه از چوبی که استفاده می کنید، شروع کنید.

مطمئن شوید که این رنگ مورد نظر شما و نتیجه مورد نظر شماست.

  • مرحله چهارم

نرم کننده را به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا چوب در نرم کننده خیس بخورد. این فرایند را می توان با یک برس ارزان قیمت به راحتی انجام داد. بعد از این مرحله نیازی به سمباده نیست.

  • مرحله پنجم

هنگامی که آماده استفاده رنگ بر روی نرده های راه پله یا آج های خود هستید، یک پارچه یا برس انتخاب کنید تا از آن برای رنگ زدن استفاده کنید.

در واقع مهم نیست که از کدام ابزار استفاده می کنید تا زمانی که از انجام کار راحت باشید.

این به اولویت شما بستگی دارد. از آنجا که برای اطمینان از یک پوشش صاف و یکدست، رنگ باید اعمال شود، سعی نکنید در این مورد خیلی سخت بگیرید.

مقدار زیادی رنگ را بزنید تا مطمئن شوید که چوب به طور مساوی پوشانده شده است.

در حالی که سراغ رنگ روشن تری می روید چوب ها را پاک کنید. اگر می خواهید در نتیجه چوب با رنگ تیره تری داشته باشید، اجازه دهید رنگ بیشتر بماند.

  • مرحله ششم

هنگامی که رنگ های اضافی را از بین می برید، حتماً در جهت رگه های چوب این کار را انجام دهید.

  • مرحله هفتم

اگر رنگ شما به اندازه کافی تیره نشد، دوباره لایه ای اضافی بزنید تا زمانی که به تاریکی دلخواه برسد.

  • مرحله هشتم

در آخر، حتماً از یک محصول نهایی برای سیقل دادن رنگ در پایان کار استفاده کنید.

این کار نه تنها از چوب محافظت می کند بلکه از کمرنگ شدن رنگ جلوگیری می کند.

نکات دیگر برای رنگ گیری نرده راه پله یا آج چوبی

برای جلوگیری از ایجاد رنگ بینی، هر بار یک قسمت از پله ها را انجام دهید. قبل از افزودن به پله های ناتمام، اجازه دهید خشک شود.

باقی رنگ را به خوبی نگهداری کنید تا اگر نرده چوبی مجدد به رنگ کاری نیاز پیدا کرد بتوانید از آن استفاده کنید.

شما میتوانید برای دیدن کالکشن نرده های چوبی طراحی شده توسط گروه مهندسی آژمان با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۳۹۳۶۲۹ در ارتباط باشید و نرده چوبی مورد نظر خود را سفارش دهید.

09127393629