یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
پله های چوبی
بهترین چوب ها برای ساخت پله چوبی دوبلکس؟
سپتامبر 30, 2019

راهنمای انتخاب پله چوبی دوبلکس

پله های چوبی

همانطور که می دانید راه پله های یکی از مهم ترین بخش ها برای هر خانه می باشند.زیرا که همیشه در معرض رفت و آمد هستند و ,برای انتخاب پله چوبی دوبلکس لازم است تا عوامل متعددی را مورد بررسی قرار دهید.

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مهمی در مورد انواع پله چوبی دوبلکس و چوب هایی که برای ساخت پله مناسب هستند اشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همچنین اگر می خواهید در مورد راه پله اطلاعاتی به دست آورید می توانید مقاله انواع را پله راسته را مطالعه کنید.

از کجا باید بدانیم که در هنگام انتخاب چوب برای پله های داخل خانه های دوبلکس باید از چه توع چوبی استفاده کنیم؟

چوبی که انتخاب می کنید باید توانایی تحمل وزن و همچنین دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد چرا که سال ها ممکن است بخواهید از این پله ها بالا و پایین بروید.

پله های ساخته شده از چوب بسیار مقاوم هستند و عموما طول عمر طولانی دارند

البته که هیچ چیزی ماندگار نیست و ممکن است زمانی متوجه صدای قرچ قرچ و یا تغییر رنگ در پله ها شوید که باید آن ها را تعویض کنید.

پله چوبی

اصلا نگران تعویض و یا تعمیر پله چوبی دوبلکس نباشید این کار توسط متخصصین بسیار راحت و سریع انجام می شود. اما در هر صورت لازم است تا بهترین و با کیفیت ترین انواع چوب را برای پاه های دوبلکس مورد استفاده قرار دهید تا زمان دیر تری مجبور به تعمیر و یا تعویض آن ها باشید.

یکی از مسائل مهمی که هنگام انتخاب راه پله چوبی دوبلکس، متوجه آن می شود انتخاب نرده چوبی میباشد.

گروه مهندسی آژمان با بیش از 20 سال تجربه یکی از تولیدکنندگان نرده چوبی می باشد و برای سفارش انواع نرده چوبی راه پله می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

همچنین بخوانید: پله چوبی دوبلکس و 12 طرح و ایده فوق العاده برای آن

آشنایی با برخی از انواع چوب برای پله چوبی دوبلکس

چوب درخت تبریزی

این نوع چوب ها بسیار سبک و کار با آن ها بسیار ساده است. رنگ چوب ها از سفید مایل به زرد متغیر می باشد. همچنین رنگ کردن این نوع چوب ها بسیار ساده و برش دادن آن ها بسیار راحت است.

چوب درخت چنار

این نوع چوب ها بسیار محکم تر هستند معمولا رنگی قرمز مایل به قهوه ایی دارند. همچنین طرح های روی چوب بسیار زیباست.

 
راهنمای انتخاب پله چوبی دوبلکس
 

در طراحی یک خانه تمام قسمت های آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. آنها به عملکرد اتاق ها کمک می کنند، برای ایجاد یک فضای راحت، آنها یک کل را می سازند که از پایه ها، دیوارها، سقف به موارد منحصر به فرد مانند آشپزخانه، حمام می رسد، بنابراین هر جزئیات باید با دقت انتخاب شود، نه نه فقط برای اینکه آن را با طراحی خانه مناسب تر کند، بلکه تا حد امکان از آن استفاده کنید.

از این نظر است که انتخاب یک راه پله، مهم نیست که چقدر ساده به نظر می رسد، همچنان یک رویداد مهم در ساخت یک زیبایی شناسی در داخل خانه است. خوب امروز نه تنها یک عنصر کاملاً کاربردی است که برای بالا و پایین رفتن خدمت می کند، بلکه نحوه چیدمان اتاق های خانه ما، اتصال دو یا چند طبقه و ارتباط مستقیم آنها را نیز شرط می کند.

به همین دلیل است که امروز در این ماقله ، راه پله ایده آلی را انتخاب می کنیم که هر نوع خانه ای به آن نیاز دارد، در مواجهه با تصمیم ظاهراً ساده در مورد چگونگی بودن راه پله چوبی دوبلکس و آنچه باید در نظر گرفته شود، چه عواملی را باید در نظر گرفت. طراحی خانه را بهبود بخشید و عملکرد پله های راحت را بهبود بخشید.

چگونه پله چوبی دوبلکس را انتخاب کنیم؟

به خاطر داشته باشید که انتخاب متریال برای راه پله مهم است. در بسیاری از مواقع طرح از آن خواسته می‌شود که عنصری کاملاً همگن از خانه باشد که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بنابراین گزینه‌های پوشانده شده در پانل‌های گچی مقوایی انتخاب می‌شوند، از سوی دیگر نیاز به برجسته کردن راه پله وجود دارد، بنابراین در آنجا مواد است. حیاتی است، زیرا مقاومت، عملکرد و زیبایی با چیزهای کمی دنبال می شود.

بنابراین انتخاب یک راه پله چوبی دوبلکس به متریال آن مربوط می شود، خود چوب که چیزی در طراحی داخلی ادغام شده است. احتمالاً  حرفه ای یا مالک تصمیم گرفته است که مواد قابل رویت را بخشی از آن بسازد و به همین دلیل است که یک راه پله با متریال طبیعی خود عنصر زیبایی است که مکمل هر طرحی است.

ظاهر یا عملکرد؟

پله چوبی دوبلکس
 

ظاهر.

تصویری که خانه طرح می‌کند، زیبایی‌شناسی که هر صاحب خانه به دنبال دستیابی به آن است، چه  مدرن باشد ،  چه صنعتی و چه سبکی از سبک روستایی، این همان سبکی است که شما می‌خواهید طرح کنید و بنابراین راه پله به این شکل نمایش داده می‌شود. فراموش نکنید که به همان اندازه که یک عنصر کاربردی است، زیبایی شناسی را نیز در فضای داخلی ادغام می کند.

عملکرد.

این جایی است که مراقبت بسیاری از  متخصصان مطرح می شود . چه کسی در خانه زندگی می کند؟ استفاده از خانه چگونه است؟ چه چیزی پله ها را به هم متصل می کند؟ اینها سوالاتی است که مالک باید از خود بپرسد اگر راه پله چوبی می خواهد. زیرا باید سطحی باشد که در پویایی خانه کار کند. داشتن یک راه پله چوبی برای پاسیو مانند پلکانی برای فضای داخلی نیست. اینجاست که دقت و بافتی که ماده باید داشته باشد تا به درستی کار کند مورد توجه قرار می گیرد.

 

پله های شیک

Cabaña Tunquen، Dx Arquitectos Dx Arquitectos راهروها، سالن ها و پله های روستایی کابین، خانه، معماری، طراحی
 
  • نردبان چوبی روستایی.

سبک روستیک در آن طرح‌هایی که در حومه شهر، ارگانیک و در نتیجه نه چندان شیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار استفاده می‌شود. اما این به این معنی نیست که زیبا نیست، به همین دلیل است که راه پله روستایی در هر طراحی ظاهری دوگانه دارد. در اینجا چوب می تواند ناقص بودن دانه های خود و تنوع رنگ ها و پوست را نشان دهد. 

  • پله های چوبی صنعتی.

سبکی که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند و در آن متریال همه چیز است، راهی برای استایل سازی و فضاسازی تنها با اشیاء کاربردی است و از طریق متریال قابل مشاهده خود، طراحی داخلی جالبی ایجاد می کنند. در اینجا چوب را می توان با سازه های فولادی یا حتی تانسورهای کرومی همراه کرد. 

  • پله های چوبی کلاسیک.

یک عنصر مهم در هر طراحی محافظه کارانه تر  ، راه پله کلاسیک است، معمولاً دارای پوششی با جزئیات دقیق تر، پروفیل های کوچک در لبه ها است و لمس زیبایی و ظرافت در هر خانه ای است.

پله های چوبی برای خانه های کوچک

پله ها معماری و ساخت و ساز پایدار ALIWEN - راهروها، سالن ها و پله های روستایی سانتیاگو
 

اگرچه معمولاً طراحی راه پله برای خانه های کوچک مشکلی ندارد، اما باید به متریال و پوشش آنها توجه شود. از آنجایی که خانه کوچکی است، احتمالاً به دلیل اندازه کوچکش ترافیک بالایی دارد، در این موارد چوب باید دارای لاک پر رفت و آمد باشد تا سایش مواد به حداقل برسد. 

یکی دیگر از اطلاعاتی که یک  متخصص توصیه می کند این است که از آنجایی که خانه کوچکی است، بهتر است فقط جای پای چوبی را در جایی که پا قرار می گیرد باقی بگذارید و بقیه را با گچ تخته بپوشانید. این کار باعث می‌شود که متریال باقی بماند، اما فضای زیر پله‌ها را نیز به دست خواهید آورد. که می تواند به یک مبلمان و سازمان دهنده تبدیل شود.

پله های چوبی برای خانه های بزرگ

Casa Los Morros، گروه E معماری و ساخت و ساز گروه E معماری و ساخت و ساز راهروها، دهلیزها و پله های استعماری
 

برای این موارد، خلاقیت به سادگی هیچ محدودیتی ندارد، با این حال جزئیاتی که اغلب نادیده گرفته می‌شود این است که مراقب اضافه کردن نرده‌ها به پله‌ها یا استفاده از لاک‌های مات باشید تا امکان استفاده از آن با روان بودن را فراهم کنید. 

این به این دلیل است که از پله های بزرگتر، بالا و پایین رفتن مانند یک سطح لغزنده است، زیرا پله های بسیار بزرگ هستند. به همین دلیل، اضافه کردن یک پوشش خشن خوب یا گذاشتن چوب با لاک کمی معمولا راه حل خوبی است.

پله های چوبی دوبلکس با پاگرد

معماری پلکان ALIWEN و ساخت و ساز پایدار - سانتیاگو اسکالراس

با این حال، چه از چوب ساخته شده باشد، چه فولاد یا بتن، راز یک راه پله برای داشتن بهترین عملکرد در هر خانه یا پروژه، اندازه گیری آن است. زیرا این کار در مورد ساختن یک سطح پابرهنه نیست، بلکه در مورد در نظر گرفتن اندازه گیری ها است. 

به طور کلی معماران این را در نقشه های معماری مشخص می کنند، اما برای پروژه های خانه های ساده همیشه باید اندازه های زیر را در نظر بگیرید: برای رد پا، جایی که پا قرار می گیرد، باید اندازه ای بین 25 تا 35 سانتی متر داشته باشد، به طوری که اندازه گیری شود. راحت قدم گذاشتن می تواند کوچکتر یا بزرگتر از آن باشد، اما دیگر راحت و طبیعی نیست. برای آج پیشخوان یعنی ارتفاع پله باید بین 17 تا 22 سانتی متر ارتفاع داشته باشد و همچنین می تواند متغیر باشد اما در استفاده از آن طبیعی بودن را از دست می دهد. 

جنبه دیگری که باید در نظر گرفت، وقفه ها است، که چیزی بیش از یک گام بسیار بزرگتر نیست که در آن فرد برای ادامه استفاده از آن متوقف می شود. اینها می توانند در هر مرحله و به دفعات لازم پیش بروند، تا زمانی که پله بسیار بالاتر از پله معمولی باشد.

پله های آهنی و چوبی.

Casa Rosales Quijada، GITC GITC راهروها، سالن ها و پله های مدرن
 

خیلی ها باور نمی کنند، اما امروزه از چوب و سازه های فولادی در طراحی راه پله ها دوبلکس  استفاده می شود. این ترکیبی از دو ماده در نسخه طبیعی خود است که به عنوان تزئینی برای خانه نشان داده شده است. هوای صنعتی را به آن می بخشد که خیلی ها دوست دارند و ناخواسته با  طرح های مدرن ,  مینیمال و  کلاسیک تر همخوانی دارد .

معمولاً یک سازه فولادی جوشی است که پله ها و کل پایه را در داخل خانه جمع می کند و چوب نقش پله ها را ایفا می کند که سطح ضخیم و ثابتی است که مالک روی آن بالا و پایین می رود. این یک شی کاملا کاربردی است، به راحتی طراحی شده و ساخت آن ارزان است، اما به هر فضایی که در آن قرار می گیرد، طراحی می افزاید.

همانطور که می بینید، یک شی به سادگی یک راه پله چوبی دوبلکس می تواند سردرد بسیاری از معماران باشد، در نظر گرفتن نیاز به این شی و نحوه ارائه آن به هر زیبایی شناختی برای دستیابی به یک فضای داخلی همگن و آماده برای هر مالکی ضروری است.

برای سفارش با کیفیت ترین و بهترین انواع پله چوبی دوبلکس و راه پله چوبی  می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629