مقالات

20 ایده پله چوبی ساده و شیک که دکوراسیون را دگرگون می کنند

پله چوبی ساده

هنگامی که خانه ای دو طبقه دارید، لازم است  یک راه پله داخلی داشته باشید، هر چقدر هم که فضای خانه کوچک باشد. به درستی قرار گیرد اما با متخصصان و طراحان هومیفای هیچ چیز غیر ممکن نیست!

ما 20 ایده متفاوت و خلاقانه از راه پله چوبی ساده و زیبا را به شما پیشنهاد می کنیم که مناسب هر سلیقه، سبک و فضاهای کوچک برای پله های داخلی بسیار خلاقانه است.

توجه داشته باشید تعدادی از راه پله هایی که در این مقاله می بینید از متریال هایی مانند فلز و … در ساخت آنها استفاده شده است.

1- پله چوبی ساده مارپیچ

فونتانوت: طراحی مقیاس و لوازم جانبی، اتاق غذاخوری Gruppo Fontanot Gruppo Fontanot

پله چوبی ساده این شکل مارپیچ را به خود می گیرند نه تنها از نوع ابتکاری و جدید هستند، بلکه می توان از بین طرح های متعدد آنها اشکال و رنگ های مختلفی را انتخاب کرد، علاوه بر شکل مدرن و شیک و مناسب بودن آنها برای این فضای کوچکی که برای آنها در نظر گرفته شده است. ترکیب کف پله چوبی با فلز براق برای ساخت این پلکان زیبا بکار رفته است.

2- راه پله چوبی به خودی خود بی نظیر است

RISTRUTTURAZIONE SOTTOTETTO/ATTICO , ROBERTO CRESPI ARCHITETTO ROBERTO CRESPI ARCHITETTO راه پله های کشوی

اگر می خواهید طراحی متفاوت و منحصر به فردی داشته باشید که در هیچ جای دیگری نخواهید دید، پس باید طرح خود را از روی تخیل خود انتخاب کنید و این ایده ها را با کارشناسان طراحی در میان بگذارید تا در نهایت نتیجه فوق العاده ای مانند این مدرن و شیک داشته باشید مانند این پله چوبی گرد فوق العاده.

3- پله تاشو

اتاق ناهار خوری homify

یک ایده متفاوت، استفاده از نردبان بالایی جمع شونده است، ایده ای خلاقانه، جدید و مبتکرانه که متناسب با ذائقه جوانی مفرح است که به ظاهر ثابت و اصول اولیه در طراحی محدود نمی شود.

همچنین برای افرادی که به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند مناسب است. آن را در ساختن یک راه پله مجلل با منابع زیاد هدر ندهید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
نرده چوبی مدرن زیبا+25ایده که باید ببینید

4- راه پله شیشه ای

پلکان مارپیچ با آج‌های بلوط و رایزر نرده پله‌های لندن Ltd

برای ایمنی بیشتر، وجود یک حفاظ در اطراف پله های کوچک در صورت وجود کودکان یا افراد مسن در خانه مناسب است، زیرا به عنوان یک عامل ایمنی در برابر خطر سقوط ناگهانی عمل می کند و شیشه انتخاب ایده آلی است. به این دلیل که وجود شیشه به شما این امکان را می دهد که همه چیز را در اطراف خود ببینید و باعث نمی شود احساس کنید در این فضا فضای مصرفی وجود دارد، بلکه باعث می شود احساس کنید جادار و بزرگ است، همانطور که در این طراحی می بینیم.

همچنین برای محافظ از راه پله چوبی خود می توانید از نرده چوبی راه پله که گروه مهندسی آژمان ارائه می دهد استفاده کنید.

5- طرح سبکی صنعتی و مدرن

کفپوش بازسازی شده PAD ARCHITECTS Drawer Stairs

این طرح پله چوبی ساده که متناسب با فضاهای کوچک است و شکل و جایگاه سنتی راه پله داخلی را به خود می گیرد و به این ترتیب با یک سنگ دو پرنده را می کشد!

6- زوایای باریک

راه پله شناور Ringwood, Complete Stair Systems Ltd Complete Stair Systems Ltd پله پله

در صورتی که گوشه های باریکی در محل در نظر گرفته شده برای راه پله چوبی وجود داشته باشد، این به هیچ وجه مانعی ندارد، می توانید طرحی را انتخاب کنید که متناسب با ایده گوشه ها باشد و از هر فضای موجود به صورت ایده آل و ایده آل استفاده کند. راه عملی، همانطور که می بینیم.

7- خیلی کوچک

پله برای فضاهای کوچک، پله های فونتانوت فونتانوت

در هر فضایی از اتاق، حتی اگر بسیار کوچک باشد، مانند این فضا، می توان پله چوبی داخلی را در آن طراحی کرد، مشروط بر اینکه تمام عناصر ایمنی در دسترس باشد و بنابراین همیشه لازم است قبل از شروع کار با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

در طراحی پله چوبی ساده بدین شکل، حتی اگر فضا بسیار بسیار کوچک باشد، یک طراحی زیبا، فوق العاده و عالی خواهید داشت.

8- پله های شناور

آپارتمان dwupoziomowy، ENDE marcin lewandowicz ENDE marcin lewandowicz راهرو، راهرو و راه پله مدرن

این ایده منحصر به فرد و شگفت انگیز است، چرا که پله های شناور علاوه بر ظاهر فوق العاده خود، به شما این امکان را می دهند که از فضای پایین به هر شکلی که می خواهید استفاده کنید بدون اینکه توسط یک روش طراحی خاص محدود شود، زیرا آنها فقط پله های شناور هستند. هوایی که یک نقاشی فوق العاده را در کنار دیوار تشکیل می دهد!

در این طرح از فضای پایین راه پله به صورت عملی برای ایجاد یک اتاق نشیمن راحت متشکل از مبل ظریف و یک میز قهوه با قفسه داخلی هوشمند استفاده شده است.

9- پله چوبی ساده با طراحی خلاقانه

VIVIENDA CON UNA SOLA FACHADA Y TRES MEDIANERAS, M2ARQUITECTURA M2ARQUITECTURA راهرو، راهرو و پله مدرن

طراح در این خانه کوچک از پله های نصب شده بر روی این ستون های جذاب استفاده کرده و راه پله منتهی به طبقه دوم را جذاب و خاص کرده و بخش عمده ای از دکور این اتاق را به خود اختصاص داده است.

10- طراحی غیر معمول!

MACHIAVELLI، MOB ARCHITECTS MOB ARCHITECTS اتاق نشیمن

به نظر می رسد این راه پله از دنیای ناشناخته خارج از کره زمین از فضای بیرون آمده است! با این وجود، این یک طراحی فوق العاده و مدرن است که با هر طرحی که ممکن است روزی ببینید کاملاً متفاوت است.

11- ترکیب کف پله چوبی با رنگ مشکی

末広通の家، 株式会社kotori 株式会社kotori راهرو، ورودی و راه پله مدرن

یک خانه کوچک ژاپنی با سلیقه و ظرافت بالا، استفاده از پله های چوبی به شکل مثلث با نرده های فلزی مشکی، طراحی را بسیار شیک و ساده کرده است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
33 مدل راه پله چوبی جذاب+تصاویر

12- رنگ های مختلف

1 متر مربع توسط EeStairs® - پله صرفه جویی در فضا، EeStairs | پله و نرده EeStairs | پله ها و نرده ها

گاهی اوقات استفاده از رنگ های مختلف در طراحی راه پله داخلی بخشی از جذابیت و دکوراسیون اتاق می باشد، همانطور که در این طراحی ظریف و ساده ساخته شده از فلز می بینیم متریال فوق العاده ای که می توان با راحتی کامل فرم داده و انتخاب کرد. !

13-سادگی مظهر زیبایی است

和泉の家، اتاق نشیمن نوبویوشی هایاشی نوبویوشی هایاشی
با دیگر به جمله زیبایی در سادگی است رسیدیم! کف پله های ساده که در یک قاب فلزی نازک ثابت شده اند نقش خود را به خوبی ایفا می کنند و به طراحی جذابیت و مدرنیته می بخشند.

14- نورپردازی در یک پله چوبی ساده

De Vere Gardens، Viewport Studio Viewport Studio راهروی مدرن، ورودی و راه پله

اگر فضای در نظر گرفته شده برای راه پله چوبی ساده باریک و تاریک باشد، باید مانند این طرح، منافذی برای روشنایی طبیعی وجود داشته باشد و یا چراغ های داخلی در راه پله قرار داده شود تا محیطی دلگرم کننده و مثبت در طراحی ایجاد شود.

15- یک ایده ابتکاری!

پلکان کایاک , طراح داخلی پریتهام طراح داخلی پریتهام راهرو، راهرو و پله مدرن چوب سفید

این پله که به شما نشان می دهد با این پنجره شیشه ای داخل قایق در دریا هستید ایده ای فوق العاده، مبتکرانه و جدید است که می توانید از الهام بخشیدن به ایده های نوآورانه مشابه با الهام از دنیای بیرون بهره مند شوید.

16- کتابخانه در راه پله

SQUARE, リノクラフト株式会社 リノクラフト株式会社 انبار سفید چوبی اتاق نشیمن

برای صرفه جویی در فضا تا حد امکان از محل پایین پله ها برای تجهیز خانه کوچک خود استفاده کنید.شما می توانید از پایین یک کتابخانه و مکانی برای تلویزیون در داخل پله ها، زیبا، مدرن و خلاقانه بسازید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
8 طرح فوق العاده برای استفاده از فضای زیر راه پله های دوبلکس

17- توجه به نورپردازی

اقامتگاه برای کاپیتان نیکیل کانتکار و آشوینی کانتکار، ناومیتی دیزاینز ناومیتی دیزاین راهرو، ورودی و راه پله مدرن
توجه به نورپردازی یکی از اصول مهم در طراحی راه پله داخلی است که با طراحی اصولی می تواند جلوه فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی شما بدهد.

18- پله چوبی ساده چند منظوره..

ESCALIER +++، Thibaut Defrance - Cabestan Thibaut Defrance - Cabestan Stair Stairs

یک میز، یک کمد بزرگ، قفسه کتاب و یک راه پله چوبی ساده که همه به هم متصل هستند. ایده ای جذاب برای اجرای پله چوبی ساده و همینطور صرفه جویی در فضای خانه می باشد.

19-خارج از چهارچوبDuplex Graça, Escritório de Arquitetura e Interiores Janete Chaoui Escritório de Arquitetura e Interiores Janete Chaoui Staircase Staircas

لازم نیست راه پله چوبی شما حتما در یک طرف اتاق در جای مشخصی قرار داشته باشد، بلکه می تواند داخل اتاق و بالای مبلمان باشد و مستقیماً به عناصر دیگر مانند این میز در وسط اتاق که استفاده شده است متصل شود. با پلکان برای جدا کردن فضای بین اتاق نشیمن و غذاخوری مورد استفاده قرار بگیرد.

20-طرحی عجیب و مهیج!

ایده پله چوبی
این سبک با تمام موارد فوق کاملا متفاوت است و برای افراد پر انرژی و کسانی که وسواس ایجاد روحیه ماجراجویی در همه جا حتی داخل خانه دارند بهترین است!

نکات مهم برای تمیز کردن پله ها

طراحی داخلی ویلا | ترنسیا، بالای شهر قاهره، سیف مراد آفرینش پله های سیف مراد

برای اطمینان از اینکه همیشه ظاهری زیبا برای پله های داخلی یا خارجی خود دارید، باید هر از چند گاهی مراقب نگهداری و تمیزی آنها باشید. روش نظافت پله ها با توجه به موادی که از آن ساخته شده اند متفاوت است و در زیر نکات مهمی در مورد نظافت پله های شیشه ای، فلزی و چوبی به شما خواهیم گفت:

  • پله های چوبی: بهترین راه برای تمیز کردن پله های چوبی این است که گرد و غبار را با یک پارچه نرم از روی آن پاک کنید، سپس از پاک کننده ای که مخصوص سطوح چوبی طراحی شده است استفاده کنید و با در نظر گرفتن پرهیز کامل از آب، دوباره آن ها را پاک کنید.
  • پله های فلزی: مشخصه این نوع پله ها این است که برای نظافت و نگهداری نیازی به تلاش زیادی ندارد، زیرا برای از بین بردن گرد و غبار و از بین بردن موهای حیوانات خانگی و هرگونه ناخالصی استفاده از پارچه نخی کافی است.
  • پله های شیشه ای : پله های شیشه ای برای اینکه درخشندگی و درخشندگی خود را نشان دهند نیاز به مراقبت ویژه ای دارند و برای به دست آوردن آن نتیجه باید مخلوطی از آب و مواد شوینده تهیه کنید و در یک بطری اسپری قرار دهید سپس مقداری از آن مخلوط را اسپری کنید. روی هر پله به طور جداگانه، سپس لکه ها را با حرکات دایره ای بمالید تا با استفاده از یک پارچه نرم از پاک شدن آن مطمئن شوید و در نهایت با یک اسفنج خشک آن را پاک کنید.

امیدواریم از مقاله ایده های پله چوبی ساده لذت برده باشید. همچنین شما می توانید برای سفارش ساخت و اطلاع از آخرین قیمت پله چوبی با کارشناسان گروه مهندسی آژمان در تماس باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها