سه شنبه 08 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
گلدان چوبی
در فلاور باکس و گلدان چوبی چه بکاریم؟
اکتبر 19, 2022
خرید نیمکت چوبی
راهنمای خرید نیمکت چوبی
اکتبر 23, 2022

4 ایده برای طراحی روف گاردن کوچک

روف گاردن

زمانی که سقف هایی که پتانسیل واقعی آنها به طور کامل درک و ارزیابی نشده است، با مبلمان و ابزار طراحی مناسب ترکیب شوند، می توان روف گاردن کوچک خود را به دست آورد. به خصوص اگر سقف دارای ارتفاع کافی و نمای رضایت بخشی باشد، پس از مرحله طراحی، افراد ترجیح می دهند تمام وقت خود را در اتاق زیر شیروانی بگذرانند.

مهم ترین عامل در طراحی روف گاردن کوچک که فضای شما چقدر است. در حالی که می‌توان حتی یک باغ مصنوعی برای سقف‌هایی با مساحت‌های بزرگ ایجاد کرد، اما با استفاده از طراحی روف گاردن کوچک‌تر و مینیمال‌تر برای سقف‌های کوچکتر، می‌توان نتایج رضایت‌ بخش‌ تری به دست آورد.

ایده های طراحی روف گاردن کوچک

طراحی روف گاردن کوچک

اولین جزئیاتی که در طراحی فضای مورد استفاده به عنوان تراس آپارتمان زیر شیروانی جلب توجه می کند این است که کف ها با پوشش چوبی پوشانده شده اند. این واقعیت که کف به جای کاشی یا بتنی چوبی است، تضمین می کند که نور خورشید به شیوه ای سالم تر روی زمین بماند و محیط هاله گرم تری داشته باشد. همانطور که در یک اتاق نشیمن، یک صندلی راحتی سه نفره و یک شزلون چوبی که همان نقش ها را روی آن می توان دید جلب توجه می کند. علاوه بر اینها، جزئیاتی مانند گلدان های ساخته شده از سنگ مرمر یا آهک، فوکوس باربیکیو که فرصتی عالی برای باربیکیو فراهم می کند، و سیستم سایبان فنری برای قرار دادن در هوای بارانی به بالکن اجازه می دهد تا فضای زندگی جداگانه ایجاد کند. همچنین می توان از آن در نمونه مبلمان در مقاله مدل های صندلی بالکن استفاده کرد.

روف گاردن کوچک

با استفاده از فرنیچر روف گاردن و یک ست صندلی و میز چوبی و یک مجموعه گوشه ای با میز قهوه خوری در وسط پشت بام وجود دارد که در آن چترهایی قرار دارند که هم از باران های سبک و هم از آفتاب سوزان محافظت می کنند.

می توان گفت که این روف گاردن کوچک ایجاد شده در خارج از خانه، در قسمت پشت بام، زمانی که افراد بخواهند از پرندگان و درختان لذت ببرند یا زمانی که می خواهند ذهن خود را جمع کنند، دستور پخت قطعی خواهد بود. چترهایی که با یک پا روی زمین ثابت می شوند، فقط سایه های خود را روی میزها و صندلی های راحتی باقی می گذارند نه پاهایشان. گلدان‌هایی که روی کف چوبی قرار می‌گیرند و گل‌ها و برگ‌ها می‌ترکند، عناصر بسیار خوبی برای غنی‌تر کردن طرح و لذت بردن از روزهای بهار و تابستان آینده خواهند بود. علاوه بر این، دیوارهای بالکن خود را از سنگ بیرونی بپوشانیدبا استفاده از مدل ها می توانید تصویر بسیار زیبایی دریافت کنید.

مدل های سقف تراس سیستم های زیر شیروانی

مدل سقفی که نه تنها روی زمین بلکه بر روی تمام سطوح با چوب های کاشی رنگ پوشانده شده است، به طور موثری با مواد کمی اما مجلل از جمله ست اتاق نشیمن، میز قهوه خوری مجهز شده است که با ساخت آن محیط را گرم می کند. آتش سوزی و سیستم باربیکیو گازی که امکانات مدرن باربیکیو را فراهم می کند. نقطه قله ای که با بالا رفتن از پله ها می توان به آن رسید را می توان خصوصی ترین و منحصر به فرد ترین مکان روف گاردن دانست و با قرار دادن صندلی های آفتابگیر، چند گل و یک میز قهوه خوری در اینجا فضای بسیار مناسبی را می توان برای آفتاب گرفتن، مطالعه کتاب و لذت بردن از آب و هوا در روزهای تابستان به دست آید.

روف گاردن کوچک

سقف هایی که دارای اقلام، اثاثیه و مصالح فراوان هستند، در شرایطی که هوا صاف و بدون بارندگی باشد، بدون هیچ مشکلی قابل ارزیابی هستند. با این حال، زمانی که هوا اغلب بارانی است یا زمانی که ماه های زمستان معتبر است، نمی توان سقف ها را ارزیابی کرد. برای غلبه بر این وضعیت، گاهی اوقات افراد سقف ها را با سیستم هایی مانند سایبان ریلی می پوشانند. به عنوان جایگزینی برای این روش می توان از پناهگاه های شیشه ای استفاده کرد تا تابش نور خورشید ورودی را قطع نکرد و از هوای بارانی و پشت بام هم زمان لذت برد. ست مبل و میز که زیر سقف شیشه ای قرار می گیرد، فضاهای مناسبی را برای لذت بردن از روز بدون تحت الشعاع قرار دادن رویدادهای آب و هوایی فراهم می کند.

مزایای روف گاردن کوچک چیست؟

روف گاردن که بام سبز نیز نامیده می شود، از فضای روی پشت بام برای رشد گیاهان استفاده می کند. چندین مزیت بالقوه برای باغبانی پشت بام وجود دارد. باغ ها می توانند برای محیط زیست و همچنین برای صاحب خاص پشت بام مفید باشند.

باغبانی روی پشت بام می تواند به بهبود کیفیت محیط کمک کند. گیاهان دی اکسید کربن را از هوا جذب می کنند و آن را به اکسیژن تبدیل می کنند که در هوا آزاد می شود. از آنجایی که گیاهان پشت بام می توانند مقداری از مقادیر بیش از حد دی اکسید کربن را در هوا جذب کنند، به طور بالقوه می توانند اثرات آلودگی هوا را کاهش دهند.

یکی دیگر از مزایای زیست محیطی طراحی روف گاردن کوچک روی پشت بام می تواند افزایش صرفه جویی در انرژی باشد. گیاهان سقفی با انعکاس نور و گرما، عایق طبیعی سقف ها را فراهم می کنند. عایق اضافی می تواند نیاز به مکانیسم های گرمایش یا سرمایش را کاهش دهد که مصرف انرژی و هزینه های برق خانگی را کاهش می دهد. عایق بندی باغ های پشت بام نیز می تواند صداهای بیرون را مسدود کند.

بسیاری از شهرهای بزرگ دمای روز را افزایش می دهند که ناشی از پشت بام های متعدد است. از آنجایی که مناطق شهری ساختمان های بیشتری دارند، پشت بام ها گرما و نور را جذب می کنند و سپس آن را به منطقه بازتاب می دهند. این رویداد به عنوان “اثر جزیره گرمایی” شناخته می شود و در واقع می تواند میانگین دمای طبیعی را در آن مناطق افزایش دهد. گیاهان در باغ های پشت بام می توانند با جذب بخشی از نور خورشید و ایجاد سایه برای ساختمان ها به کاهش “اثر جزیره گرمایی” کمک کنند.

باغ‌های پشت بام می‌توانند در مناطقی که میزان بارندگی زیادی دارند مفید باشند. رواناب طوفان می تواند سیستم های فاضلاب را سرریز کند. گیاهان می توانند مقداری از آب باران را جذب کرده و روان آب اضافی را محدود کنند. باغبانی پشت بام به نوبه خود پتانسیل کاهش وقوع سیل را دارد.

استفاده از سقف برای رشد گیاهان می تواند فضای کف را آزاد کند. این فضای اضافی می تواند فضا را برای رشد بیشتر محصولات کشاورزی باز کند. باغ‌های پشت بام همچنین می‌توانند فرصت‌های بیشتری را برای رشد محصولات تازه برای جمعیت‌هایی که زمین کمی برای محصولات دارند فراهم کنند، که می‌تواند به کاهش کمبود مواد غذایی در مناطق شهری فقیر کمک کند.

باغبانی پشت بام به طور بالقوه می تواند پشت بام ها را از آسیب و خرابی محافظت کند. عمر مفید سقف می تواند به دلیل اشعه ماوراء بنفش، دماهای شدید یا بادهای بیش از حد کاهش یابد. باغ‌های پشت بام می‌توانند مانعی را تشکیل دهند که از سقف محافظت می‌کند و احتمال اینکه صاحبان خانه نیاز به تعمیر یا تعویض آن‌ها نداشته باشند را کاهش می‌دهد.
کاشت باغچه های پشت بام می تواند برای باغبانانی که دارای بوته ها، بوته ها یا سایر گیاهانی هستند که مستعد حمله آفات و حیوانات کوچک هستند مفید باشد. حرکت گیاهان به سمت بالا می تواند حیوانات موذی را کاهش دهد و همچنین از لگدمال کردن گیاهان ظریف توسط انسان یا حیوانات جلوگیری می کند. باغ های پشت بام نیز می توانند ارزش زیبایی شناختی را به خانه اضافه کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629