چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

بررسی انواع نرده راه پله_نرده چوبی، شیشه ای و…

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان
12 مدل راه پله چوبی با طرحی متمایز
ژوئن 2, 2022
فلاور باکس چوبی
انواع فلاورباکس_11 فلاورباکس برای ایده گرفتن
ژوئن 6, 2022

بررسی انواع نرده راه پله_نرده چوبی، شیشه ای و…

اجرای نرده چوبی

نرده پله یا معمولاً نرده پله یا نرده پله ، برای جلوگیری از سقوط شما هنگام بالا یا پایین رفتن از پله ها عمل می کند. نصب نرده های پله در کنار پله ها علاوه بر حفظ امنیت و راحتی سرنشینان، می تواند جلوه و سبکی متمایز را به اتاق بیاورد.

دکوراسیون فضای خانه شما هر چه که باشد، معاصر، سنتی، مدرن یا مینیمال، مدل ها و طرح های بسیاری از نرده های راه پله وجود دارد که می تواند عناصر معماری خانه را بالا ببرد.

نرده‌های راه پله طرح‌های مینیمالیستی زیادی وجود دارد، از نرده‌های پله‌های شیشه‌ای ، نرده‌های چوبی پله، نرده‌های مینیمالیستی راه پله، نرده‌های سیمی معاصر با طیف وسیعی از قیمت‌ها.

15 طراحی نرده پله خانه

بیایید، نگاهی به 15 الهام‌گرفته از طراحی نرده‌های راه پله مینیمالیستی بیندازید، از طراحی نرده پله شیشه‌ای ، نرده چوبی پله، نرده مینیمالیستی پله، نرده سیمی معاصر پله ، با توضیحات زیر:

1. نرده پله شیشه ای

نرده‌های شیشه‌ای پله‌ها حس فضای داخلی سبک و مینیمالیستی را القا می‌کنند.  (عکس: backtobasicliving.com)
نرده‌های شیشه‌ای پله‌ها حس فضای داخلی سبک و مینیمالیستی را القا می‌کنند. (عکس: backtobasicliving.com)

مواد شیشه ای یکی از مواد مورد علاقه برای ترکیب به عنوان نرده راه پله است، به خصوص در خانه های مینیمالیستی. دستگیره‌های شیشه‌ای پله‌ها، ظاهر خانه‌های مینیمالیستی را شیک‌تر و شیک‌تر نشان می‌دهند، اما آیا این خانه بی‌خطر است؟

البته به این دلیل که این دسته پله های شیشه ای همان سطح امنیت دستگیره های فولادی و چوبی را فراهم می کنند، به شرطی که از بهترین مواد شیشه ای استفاده کنید.

معمولاً دسته پله شیشه ای مورد استفاده برای پله های خانه سکوریت شیشه ای سایز 8/10 با حداقل ضخامت 12-15 میلی متر است.

شیشه سکوریت به راحتی خراشیده نمی شود و در برابر حرارت مقاوم نیست. شیشه های سکوریت شده حتی در صورت شکستگی تکه تکه نمی شوند که قطعا برای ساکنین خانه خطری محسوب می شود.

2. نرده پله شیشه ای با قاب چوبی یا فلزی

نرده های شیشه ای با فریم های چوبی یا فلزی خانه را خنک و شیک تر نشان می دهد.  (عکس: modernstairs.icu)
نرده های شیشه ای با فریم های چوبی یا فلزی خانه را خنک و شیک تر نشان می دهد. (عکس: modernstairs.icu)

دستگیره های پله های شیشه ای در خانه را می توان با چوب یا فلز مانند استیل یا فولاد ضد زنگ نیز ترکیب کرد . با اضافه شدن این قاب علاوه بر زیبایی، جلوه ای از استحکام نیز به همراه دارد.

برای دوستداران سبک مینیمالیستی مدرن، می توانید از یک راه پله شیشه ای با فریم چوبی یا فولادی استفاده کنید. اما اگر خانه شما به سبک معاصر است، نرده های چوبی پله را با فریم های فلزی ترکیب کنید.

3. نرده چوبی پله

نرده‌های چوبی پله‌ها
نرده‌های چوبی پله‌ها، جلوه‌ای مدرن و قدیمی ایجاد می‌کنند. 

نرده چوبی پله در واقع برای انواع سبک های خانه مناسب است. مینیمالیستی، کلاسیک یا مدرن. مراقبت از آن دشوار نیست، فقط باید آن را با لاک به عنوان محافظ بپوشانید. برای هر روز، فقط باید گرد و غبار روی سطح را پاک کنید.

پیشنهاد می شود: پله چوبی

4. نرده پله مدرن مینیمالیست

نرده چوبی
نرده پله مینیمالیستی ساده اما جذاب به نظر می رسد. (عکس: Apar.net)

نرده های راه پله مینیمالیستی مدرن راه حلی برای مشکل فضای محدود است. این دسته پله آهنی مارپیچی شکل بسیار جالب است. در این میان دستگیره‌های گرد کوچک یا باریک که از شکل پله‌ها پیروی می‌کنند، بالا و پایین رفتن از پله‌ها را راحت‌تر می‌کنند.

5. نرده پله مینیمالیستی با عملکرد قفسه

امنیت رعایت شده است، خانه شما می تواند با این نرده پله مرتب تر شود.  (عکس: custommade.com)
امنیت رعایت شده است، خانه شما می تواند با این نرده پله مرتب تر شود. 

آیا موافقید که نردبان می تواند راه حلی همه کاره باشد، به عنوان قفسه کتاب یا محل نگهداری؟ این روش و طراحی جدید کارایی پله های منزل شما را به حداکثر می رساند. اگر می‌خواهید مینیمالیستی‌تر و ساده‌تر به نظر برسید، می‌توانید آن را با رنگ سفید جایگزین کنید تا برای یک خانه مینیمالیستی تمیزتر و شیک‌تر به نظر برسد.

6. نردبان طناب تمالی

به لطف این نرده های پله، خلاقیت در یک اتاق به خانه ارزش بیشتری می بخشد.  (عکس: rileyarchitects.com)
به لطف این نرده های پله، خلاقیت در یک اتاق به خانه ارزش بیشتری می بخشد. (عکس: rileyarchitects.com)

نردبان های تسمه ای یکی از نمونه های طراحی خلاقانه و ایمن هستند. پالت رنگ در اتاق تک رنگ روشن کمک می کند تا سایه ها و سایه های منحصر به فرد حصار طناب برجسته شود. به خصوص اگر طناب را مانند بالا ببندید. نتیجه باعث می شود که پله ها شبیه یک اثر هنری به نظر برسند.

7. نرده پله روستایی

نرده روستیک پله با مخلوطی از مواد فلزی و چوبی.  (عکس: specializedstairs.com)
نرده روستیک پله با مخلوطی از مواد فلزی و چوبی. (عکس: specializedstairs.com)

در طراحی داخلی، سبک روستیک یکی از سبک های مورد توجه است. سبک روستیک مواد طبیعی را با طراحی ساده اما مستحکم در اولویت قرار می دهد.

نه تنها در فضای داخلی مبلمان، بلکه در استفاده از نرده های مینیمالیستی راه پله خانه. رنگ قهوه ای طبیعی چوب، اگرچه با فلز در نرده پله ترکیب شده است، اما باز هم جلوه ای خانگی به ارمغان می آورد.

8. نرده پله از جنس استنلس استیل با کابل استیل

نرده پله کابلی فولادی جلوه کمی می دهد و مانع از دید نمی شود.  (عکس:architecturlab.net)
نرده پله کابلی فولادی جلوه کمی می دهد و مانع از دید نمی شود. (عکس:architecturlab.net)

در خانه هایی با زمین محدود به سبک مینیمالیستی یا صنعتی، نرده راه پله با متریال استیل می تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین از مواد کابل فولادی روی دستگیره ها استفاده کنید تا به طراحی نردبان فولادی لطیف ببخشید.

مراقبت و نگهداری از ریل پله ها با استفاده از کابل های فولادی ضروری است. اطمینان حاصل کنید که کابل فولادی محکم نصب شده است و برای تمیز نگه داشتن کابل فولادی از آب شیرین یا پاک کننده مخصوص فولاد ضد زنگ استفاده کنید.

9. نرده نردبان هندسی

خلاقیت نامحدود در نرده راه پله با این طرح هندسی.  (عکس: trendir.com)
خلاقیت نامحدود در نرده راه پله با این طرح هندسی. (عکس: trendir.com)

ممکن است اغلب طرح های نرده پله را به صورت عمودی ببینید. با این حال، در حال حاضر بسیاری از نرده های پله با ویژگی های طراحی غیر معمول وجود دارد که یکی از آنها با تاکید بر جزئیات هندسی است.

نرده راه پله از کف تا سقف خانه از جنس آهن است. چشمگیر است نه؟ بدیهی است که این طرح راه پله برای شما دوستداران سبک مینیمالیستی مناسب است.

پیشنهاد می شود: پله چوبی دوبلکس

10. نرده مارپیچ نردبان

عکس: fresshoz.com

این نوع نرده پله دارای الگوی پیچ در پیچ در طول مسیر مارپیچ می باشد. به طور کلی، این نرده از فولاد ساخته شده است و با طراحی سفارشی به شکل مارپیچ ساخته شده است.

از آنجایی که از فولاد ساخته شده است، این نوع نرده پله دارای ظرفیت تحمل بار است که می تواند برای مدت بسیار طولانی مقاومت کند. طرح های نرده پله مارپیچ نیز در بسیاری از الگوها، آثار هنری و قیمت ها موجود است که به راحتی در بازار یافت می شود.

11. نرده پله فلزی نرده دایره ای

عکس: pinterest

یکی از انواع فلزی که برای استفاده به عنوان نرده راه پله مناسب است نرده است . نرده یک ماده قوی و محکم و همچنین بادوام است. شخصیت منحصر به فرد آن یک تصور هنری ایجاد می کند که ظریف، مردانه و مدرن به نظر می رسد.

نرده پله نرده دایره ای به طور کلی به طور گسترده استفاده می شود زیرا فقط به فضای کمی نیاز دارد بنابراین برای مناطق محدود با مفهوم مینیمال بسیار مناسب است.

12. نرده پله کلاسیک توسکانی

عکس: pinterest

طراحی نرده پله ها تصور کلاسیک خانه ای در توسکانی ایتالیا را دارد. الگوی آهنی منحنی جلوه ای کلاسیک و زیبا همراه با یکپارچگی با یک راه پله ساخته شده از پایه با مواد چوبی صیقلی اضافه می کند .

این نوع نرده پله یکی از محبوب ترین ها در خانه های مختلف در سراسر جهان است، علاوه بر این قوس های هنرمندانه ظاهر خانه را نرم تر می کند و خطوط گوشه پله ها را به زیبایی توضیح می دهد.

13. نرده پله موزاییکی

عکس: pinterest

این طرح نرده پله در صورت ترکیب با پلکان کاشی کاری شده با نقوش سنگریزه بسیار مناسب خواهد بود.

این نرده پله از یک نوع چوب عجیب و غریب از برزیل ساخته شده است که برای ساخت نرده راه پله کاربرد فراوانی دارد . طراحی بسیار ساده است. هنگام ایجاد خم روی دسته نردبان، با توجه به نوع خانه نیاز به کار سفارشی دارد.

14. نرده پله با تزئینات GRC

عکس: madaniah.com

بتن تقویت شده با الیاف شیشه یا GFRC نوعی بتن مسلح با الیاف با مواد سبک وزن، مستحکم و غیر قابل اشتعال است. تکمیل نیز صاف و مرتب است، بنابراین برای نرده پله در خانه مناسب است.

طرح های GRC در واقع به طور گسترده در برخی از مناطق خاورمیانه مانند امارات متحده عربی، مرزهای آسیا و اروپا مانند ترکیه و روسیه و آفریقای جنوبی با مدل های آینده نگر یافت می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629